O yazdı diye

O yazdı diye mi yoksa yaşıyor diye mi? Hayır aslında sadece benzerlik, susan kimselerin paylaştığı bir tesadüf.. Alışmamakla alakalı. Bilmiyorum o yazdı diye mi ben de şu an ona yazıyor gibi mi, o okusun diye mi?… İşte öylesine, sizin anlamayacağınız, bilemeyeceğiniz bir şekilde.

Elin kolun bağlı, sımsıkı kenetli olduğu ve olmak zorunda olduğu bir an, yine gelip alnının çatısından yarıp geçip, kalbini söküp alıp en ağır taşı koyuyor yerine.

Hiçbir şey yapamadağın ve belki de hiç bir zaman yapamayacağın, ne fena üzülmeye bile yüzünün olmadığı bir zamanın içinde, herkes çalışıp dururken sen yine bu odada, tek başına, aklın, yüreğin, benliğinse tamamen başka bir yerde, mıhlanıp kaldın sandalyene.

Yerinden kalkamazsın, bugünün kalp çarpıntısını dindiremezsin.

Sırf o yazdı diye, ben de şimdi böyle…

Açıklayamayacağın çok uzun cümleler kuramazsın, gözlerini kaçırarak yanında duramazsın, elin ayağın birbirine dolaşarak oturamazsın yanında. Çünkü muhtemelen bir başkası oturuyordur tam yanında belki eli elinin üzerinde birkaç sözle, senin yerine, senin hiç edinmediğin o yerde.

Sen duyalı bir kaç dakika o söyleyeli 24 dakika olmuş, insanlar okuyup taziyelerde bulunuyorken, sen hiçbir şey yapamadan, sandalyene çakılı kalmak zorundasındır sadece.

Zaman akıyor, dakikalar devam ediyor. İçinden yalnızca onun sesini duymak, kaç parçaya bölündüğünü anlamaya çalışmak geçiyor. Elin hiçbir yere varmaz, sözlerin asla duyulmaz, sandalyene kısılmışsındır işte.

Ne garip, daha bir gün önce, onun 365 günlü muhtemel küsurlu zamanını dolduran sızını içinde hissederken, bir yenisini daha görmen.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s