-mişli geçmiş zaman

http://www.youtube.com/watch?v=pyM-g8GpPPA&feature=share

şöyle oluyormuş; önce ışıklar kapanıyormuş, sonra rakı yavaş yavaş bardağa boşalıp su ile buluşuyormuş. sonra en acıklı şarkılar başlıyormuş çalmaya. gözünden önce bir iki tane, yani sayabileceğin kadarı dökülüyormuş. sonra işte, okulda sayı saymaya dair öğrendiğin ne varsa unutuyormuşsun, onca gözyaşının sayısını şaşırıp sürekli ‘hı’ diyormuşsun. garip bir inleme hali gibi, yanıt verir gibi. sanki o ismini söylemiş de sen karşılığında ‘hı?’ diyormuşsun gibi sürekli bir inilti hali oluyormuş insanda. içtiği rakı düğüm düğüm büyüyormuş boğazında.

aklında sadece bir tek an yankılanıyormuş: ‘vazgeçme’ dediği o an. dün gibi, hayır, iki dakika öncesiymiş gibi anımsıyormuşsun. ‘vazgeçme benden’ diyormuş sana yine. ellerin dizlerinde ve gözlerin yerde, üzerinde biriken herşeyle vazgeçmemek için duruyormuşsun, duruyor ve susuyormuşsun. susuyor ve. susuyormuşsun işte.

sabah olsa, bu gece burada dursa, yaşanmamış saysak? korkuyorum.

korku çirkindir. aynaya bakamıyorum. tükürüyorum sağa sola. ağzımda o denli iğrenç kelimeler ve onların tohumunda bekleyen öfke, irin, nefret ile tükürüyormuşsun sağa sola. geçmiyormuş, bitmiyormuş.

geçmişindeki her lanet leke bugününe dek sıçrıyormuş. durmamak istiyormuşsun. belki sadece yazmak. yazmaktan başka neyin var, soruyormuşsun. bu gece zaten yeterince ağır, kirli. belki pas tutmuş yine herşey, o çivi batmış parmağına sen küçükken, kanamamış, korkmuşsun ama öleceksin diye.

korkmuşsun sadece.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s